Asabi Kız-Sabiha

YAZAR(LAR) :
Ahmet Rasim

ÇEVİREN: Güneş Sezen

DİL: Türkçe

KATEGORİ: Tefrika
SAYFA SAYISI: 144
ÖLÇÜ: 13,5 x 20 cm
BASKI: 1. Baskı ,2020-11-24 21:40
ISBN: 9786057685520
FİYAT: 60 TL

Asabi Kız’da Nazife, yaşadığı ruhsal bunalımlar nedeniyle hem dünyayla kavgalı hem kız kardeşi Arife’yle rekabet halindedir. Güzel bulunma, sevme, sevilme arzuları Nazife’yi histeri krizlerine ve beklenmedik bir sona sürükler.

Sabiha’da genç yaşta büyük bir servete kavuşan bir kadının aşk ve mutluluk arayışının hikâyesi anlatılır. O farkında olmasa da Sabiha’nın Huriye’yle tanışması hayatının dönüm noktalarından biri olur. Evlendikten sonra mutluluğa kavuşan Sabiha’nın geçmişi kaderini de belirler.

Merkezde kadın kahramanların olduğu iki novella… Döneminin en üretken yazarlarından olan Ahmet Rasim’in 1908 yılında Musavver Muhit’te tefrika edilen iki metni bir arada okuyucuyla buluşuyor.

BENZER KİTAPLAR

Döneminin tanınan gazeteci ve edebiyatçılarından Hikmet Şevki’nin 7 Nisan-10 Ekim 1928 tarihleri arasında Resimli Gazete’de tefrika edilen bu “unutulmuş” romanı, […]

YAZAR(LAR) Hikmet Şevki, 70 TL

Pembe Yuva

YAZAR(LAR) Hikmet Şevki,

YAZAR(LAR) Selim Nüzhet Gerçek, 60 TL (KDV’den muaftır)

MEÇHUL KUVVETLERE KURBAN

YAZAR(LAR) Selim Nüzhet Gerçek,

Bir Günahkâr Geceden Sonra ve Muhaberat-ı Hakikiye’de özellikle kadınlar arası dostluk ve dayanışma ele alınır ve bu dostluğun kadınları güçlendirebileceği […]

YAZAR(LAR) Sadiye Vefik, 60 TL

Bir Günahkâr Geceden Sonra / Muhaberat-ı Hakikiye

YAZAR(LAR) Sadiye Vefik,

SEPET
0