Jussi Parikka, Koç Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlanan Medya Arkeolojisi Nedir? kitabını üzerine konuşmak için 15 Ocak’ta ANAMED’de olacak.

Medya Arkeolojisi Nedir?, medya kültürlerinde anormal olanla, ana akımın dışında kalanlarla ilgileniyor. Günümüz kültüründe medyanın arkeolojik olarak nasıl düşünülebileceğine dair açıklamalar sunuyor, bu konuda bizlere kılavuzluk edebilecek çeşitli teorilerin, yöntemlerin ve fikirlerin haritasını çıkarıyor.

Medya Arkeolojisi Nedir?, medya kültürlerini geçmişin birden yeniden keşfedilebileceği ve yeni teknolojilerin de giderek hızla modası geçmiş hale geleceği bir kavram olarak görüyor. Tetris ve plaklar gibi retro hale gelmiş medya tüketim pratikleri üzerinden, yeni medyayı geçmiş medya aracılığıyla araştırmanın yollarını gösteriyor.

Jussi Parikka ve Ahmet Gürata’ın Steampunk kültüründen Kendin Yap ruhuna, Michel Foucault ve Friedrich A. Kittler’den Walter Benjamin’e, sosyal medyadan hayali medyaya kadar geniş bir alanda yapacağı söyleşiye tüm okurlarımızı bekleriz!

Tarih ve Saat: 15 Ocak, Pazartesi, 18:00

Yer: ANAMED

*Etkinlik ücretsizdir, etkinlik dili İngilizcedir.

SEPET
0